<
>
Adams Envelope
Security - 3 3/4" Width x 8 3/4" Length - 24 lb - Peel & Seal - White - Wove Paper - 24 / Pack
Product Code: TOP2222PS3
Product Unit: PK24
126 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 2222PS3 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | Adams |
| Product Name | Envelope |
| Packaged Quantity | 24 / Pack |
| Product Type | Envelope |
Product Information
| Mailer/Envelope Type | Security |
| Mailer/Envelope Width | 3 3/4" |
| Mailer/Envelope Length | 8 3/4" |
| Basis Weight | 24 lb |
| Closure Type | Peel & Seal |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Wove Paper |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Country of Origin | United States |
Overview
Security - 3 3/4" Width x 8 3/4" Length - 24 lb - Peel & Seal - White - Wove Paper - 24 / Pack
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.