‹ Prev
Next ›
Advantus Metal Hook Suction Cup
1" Height x 1.6" Width - for Glass, Tile, Metal, Kitchen, Classroom, Office - Metal - Clear - 25 / Box
59 Stock Available
- Unique design secures to smooth surfaces without any damage
- Durable construction stays in place to prevent sliding or falling off
- Metal hook offers simple way to hang or display items
- Perfect for use in kitchens, classrooms, offices and more
$23.50
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 91031 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Name | Metal Hook Suction Cup |
| Marketing Information | Suction cup secures quickly to smooth surfaces like glass, tile or metal without any damage or leaving behind any sticky residue. Metal hook allows you to display signs or simply hang your personal items so they stay within quick reach. Suction cup is perfect for kitchens, classrooms, offices and more. |
| Packaged Quantity | 25 / Box |
| Product Type | Hook |
Product Information
| Placement | Surface |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Metal |
| Height | 1" |
| Width | 1.6" |
| Depth | 1.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
Overview
Advantus Metal Hook Suction Cup
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BRTTN227BK26 Stock Available
-
Product Code: BRTTN227C23 Stock Available
-
Product Code: BRTTN227M11 Stock Available
-
Product Code: BRTTN227Y13 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CD2717 Stock Available
-
Product Code: OFX00664Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: OFX359820 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BRTTN227BK26 Stock Available
-
Product Code: BRTTN227C23 Stock Available
-
Product Code: BRTTN227M11 Stock Available
-
Product Code: BRTTN227Y13 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CD2717 Stock Available
-
Product Code: OFX00664Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: OFX359820 Stock Available