- Ranges 12 months from January to December
- Full-year view with unruled daily blocks (1" x 1-1/2") and plenty of writing space; 2-color
- Calendar is metalbound at top and bottom with hanging eyelet
- Julian dates
<
>
At-A-Glance Recycled Yearly Wall Calendar 24" x 36" English
Extra Large - Julian Dates - Yearly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Year Single Page Layout - 24" x 36" Sheet Size - White Sheet - 1" x 1.50" Block - Metal Bound - White - Paper - 1 Each
Product Code: AAGPM1228
Product Unit: Each
261 Stock Available
Non-Returnable Product
Also Consider
-
Product Code: AAGE51750111 Stock Available
-
Product Code: BSN656382149 Stock Available
-
Product Code: DXESXP10PATH825 Stock Available
-
Product Code: KCC2127115805 Stock Available
-
Product Code: QUA46071185 Stock Available
-
Product Code: SAN30162PP8507 Stock Available
-
Product Code: SAN37161PP6552 Stock Available
-
Product Code: SAN86674A9 Stock Available
-
Product Code: SMC949149244 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | PM12-28 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Recycled Yearly Wall Calendar 24" x 36" English |
| Marketing Information | Yearly wall calendar offers a view of the entire year to track projects, schedule vacations, or just look ahead. Dated planning in quarterly rows ranges 12 months from January to December. Unruled daily blocks measure 1" x 1-1/2" and offer plenty of writing space. Federal holidays are highlighted in red. The monthly calendars also offer Sunday-through-Saturday scheduling and count of days/days remaining. Wall calendar is metalbound at top and bottom with hanging eyelet. Paper is printed in blue and red ink on quality paper. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Calendar |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Size Standard | Extra Large |
| Date Format | Yearly |
| Sheet Height | 36" |
| Sheet Width | 24" |
| Block Height | 1" |
| Block Width | 1.50" |
| Single Page Layout | 1 Year |
| Binding Type | Metal Bound |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Blue |
| Mount Type | Wall |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Extra Large - Julian Dates - Yearly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Year Single Page Layout - 24" x 36" Sheet Size - White Sheet - 1" x 1.50" Block - Metal Bound - White - Paper - 1 Each