‹ Prev
Next ›
Black n' Red Hardcover Twinwire Business Notebook
Twin Wirebound - 12" Height x 8.5" Width x 1.7" Length - Matte Cover - Perforated, Bleed Resistant - 3 / Pack
258 Stock Available
- Advanced design allows you to save your notes digitally
- Optik paper reduces ink bleed-through to write legibly on both sides of pages
- Perforated pages allow clean removal without tearing
- Double-wire binding allows pages to lie flat for easier writing
- Matte cover provides sophisticated look and feel
$76.78
Product Details
General Information
| Manufacturer | HAMELIN |
| Manufacturer Part Number | 400123488 |
| Manufacturer Website Address | http://www.groupe-hamelin.com |
| Brand Name | Black n' Red |
| Product Name | Hardcover Twinwire Business Notebook |
| Marketing Information | Business notebook features page corners that are tagged for SCRIBZEE to build a bridge between your notebook and the cloud by using a free app that saves your notes digitally. This free app, along with your smartphone, scans and digitally saves your notebook pages to the cloud that can then be edited, organized and shared. Optik paper reduces ink-bleed to let you write legibly on both sides and maximize your usable space. Perforated sheets allow clean, consistent removal to prevent tearing your important notes. Double-wire binding allows the notebook to lie flat or be folded back to suit your writing style. Matte cover provides a sophisticated look and feel for the polished professional. |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Notebook |
Product Information
| Cover Color | Matte |
| Binding Type | Twin Wirebound |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 12" |
| Width | 8.5" |
| Length | 1.7" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Poland |
Overview
Black n' Red Hardcover Twinwire Business Notebook
Also Consider
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: JDK40012348715 Stock Available
-
Product Code: PKP9447ROCOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: REDA0078117 Stock Available
-
Product Code: REDA8516 Stock Available
-
Product Code: SPR003311576 Stock Available
-
Product Code: SPR0033291 Stock Available
-
Product Code: UNV66610445 Stock Available