‹ Prev
Next ›
Business Source Carrying Case Pencil, Writing Utensils, Supplies - Clear
Polypropylene Body - 2.4" Height x 8.1" Width x 4.7" Depth - 1 Each
260 Stock Available
- Made of environmentally friendly polypropylene
- Clear design for easy visibility
- Snap-tight lid for safe storing and convenient access to your essentials
- High-capacity design to store all your writing utensils
$2.48
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 49272 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | High-Capacity Pencil Case |
| Marketing Information | High-Capacity Pencil Case is made of environmentally friendly polypropylene to sturdily store all your writing utensils. Snap-tight lid is easy to open and keeps all your supplies safely stored. Clear construction allows all contents to stay visible. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Carrying Case |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polypropylene |
| Height | 2.4" |
| Width | 8.1" |
| Depth | 4.7" |
Miscellaneous
| Application/Usage |
|
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Business Source Carrying Case Pencil, Writing Utensils, Supplies - Clear
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: PRCPCSQ2612AOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: PRCPCSTN450Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: PRCPCSTN760Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: REARR123711 Stock Available
-
Product Code: SMC69561810 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: PRCPCSQ2612AOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: PRCPCSTN450Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: PRCPCSTN760Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: REARR123711 Stock Available
-
Product Code: SMC69561810 Stock Available