‹ Prev
Next ›
Fellowes Wire Step File® Jr.
6 Compartment(s) - 7.75" Height x 4.38" Width x 6.50" Depth - Desktop - Black - Steel - 1 Each
21 Stock Available
- Ideal for sorting files, memos and more
- 6 compartments designed for easy access
- Rubber feet protect your desk surface
- Made from durable steel
$16.86
Product Details
General Information
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 72613 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Line | Additions |
| Product Name | Wire Step File Jr. |
| Marketing Information | Wire Step File Jr. is ideal for sorting mail, memos and more. Six stepped sorter compartments offer quick, easy access. 100 percent recyclable, step file is made of steel and includes protective feet. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 6 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 7.75" |
| Width | 4.38" |
| Depth | 6.50" |
| Weight (Approximate) | 9.92 oz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Overview
Fellowes Wire Step File® Jr.
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICRGLCG11BK477 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK234 Stock Available
-
Product Code: BSN329546875 Stock Available
-
Product Code: BSN36615356 Stock Available
-
Product Code: BSN41880272 Stock Available
-
Product Code: BSN65364BX2570 Stock Available
-
Product Code: GMT6248228 Stock Available
-
Product Code: LLR80632357 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GY11 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICRGLCG11BK477 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK234 Stock Available
-
Product Code: BSN329546875 Stock Available
-
Product Code: BSN36615356 Stock Available
-
Product Code: BSN41880272 Stock Available
-
Product Code: BSN65364BX2570 Stock Available
-
Product Code: GMT6248228 Stock Available
-
Product Code: LLR80632357 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GY11 Stock Available