‹ Prev
Next ›
Genuine Joe C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet
C Fold, Multifold Dispenser - 13.5" Height x 11" Width x 4.3" Depth - Stainless Steel, Metal - White - Wall Mountable - 1 Each
35 Stock Available
- Efficiently dispenses single, C-fold and multifold towels
- Made of painted metal
- Wall-mountable
- Include mounting hardware
$40.73
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 02197 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet |
| Marketing Information | Metal cabinet is designed to efficiently dispense single, C-fold and multifold towels. Cabinet is made of metal. Slot at the bottom of the dispenser is 10" wide with 2" depth in the middle and 1" depth at the ends of the slot. Wall-mounting hardware includes four screws and four plastic wall plugs. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Hand Towel Dispenser |
Product Information
| Dispenser Type |
|
| Features | Wall Mountable |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Height | 13.5" |
| Width | 11" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 6 lb |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Genuine Joe C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet
From the Manufacturer
Also Consider
Accessories
-
Product Code: GJO2110010318 Stock Available
-
Product Code: GJO211202521 Stock Available
-
Product Code: GPC20887442 Stock Available
-
Product Code: GPC21000597 Stock Available
-
Product Code: KCC018041948 Stock Available
-
Product Code: KCC01890611 Stock Available
-
Product Code: VEK9019727 Stock Available