‹ Prev
Next ›
HP 87A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
9000 Pages
103 Stock Available
- Compatible with HP LaserJet Enterprise M506
- Also works in Enterprise MFP M527, Flow MFP M527 series and Pro M501
- Consistent quality at high speeds with JetIntelligence
- Delivers sharp text, bold blacks and crisp graphics
- Anti-fraud technology to help ensure results you expect
$324.99
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF287A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 87A |
| Product Name | 87A Toner Cartridge |
| Marketing Information | Count on this toner cartridge with JetIntelligence to deliver more pages than ever at fast speeds in your HP LaserJet Enterprise M506 Series, LaserJet Enterprise MFP M527, Flow MFP M527 Series and Pro M501. Intelligently track toner levels with print-gauge technology to help ensure you get the pages you paid for. Anti-fraud technology ensures HP professional quality for producing sharp text, bold blacks and crisp graphics. Quickly replace your cartridge, using auto seal removal and easy-open packaging. Cartridge yields approximately 9,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | OEM |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 9000 Pages |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.05 lb |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Overview
HP 87A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICGSMG361BE246 Stock Available
-
Product Code: BICGSMG361BK487 Stock Available
-
Product Code: BRTTN45040 Stock Available
-
Product Code: BRTTN730127 Stock Available
-
Product Code: BSN65901104 Stock Available
-
Product Code: HEWW1480A272 Stock Available
-
Product Code: ITA300113304 Stock Available
-
Product Code: PENBLN77ADZ252 Stock Available
-
Product Code: PENBLN77BBX91 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSMG361BE246 Stock Available
-
Product Code: BICGSMG361BK487 Stock Available
-
Product Code: BRTTN45040 Stock Available
-
Product Code: BRTTN730127 Stock Available
-
Product Code: BSN65901104 Stock Available
-
Product Code: HEWW1480A272 Stock Available
-
Product Code: ITA300113304 Stock Available
-
Product Code: PENBLN77ADZ252 Stock Available
-
Product Code: PENBLN77BBX91 Stock Available