- Touch-free dispensing for more sanitary way to cleanse your hands
- Dispenses foam soap or sanitizer for versatile use
- Flexible output - choose 1, 2 or 3 sprays per activation
- Battery-operated for easy placement and dependable operation
- Refillable bottle to store your liquid sanitizer or soap
<
>
Impact Hands Free Soap Dispenser
Automatic - Support 6 x AA Battery - Key Lock - White - 1 Each
Product Code: IMP9329
Product Unit: Each
304 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Manufacturer | Impact Products |
| Manufacturer Part Number | 9329 |
| Manufacturer Website Address | http://www.impact-products.com |
| Brand Name | Impact |
| Product Name | Hands Free Soap Dispenser |
| Marketing Information | Hands-Free Soap Dispenser offers a more sanitary way for washing your hands or sanitize your hands. Built-in foaming spray valve is designed to dispense both liquid soaps and sanitizers out of the included refillable bottle. It can be set to spray one, two or three sprays per activation. Dispenser requires six AA batteries for operation and comes with an optional keylock that can be inserted for security. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Soap/Sanitizer Dispenser |
Product Information
| Operating Mode | Automatic |
| Application/Usage | Handwash |
| Features | Key Lock |
Battery Information
| Number of Batteries Supported | 6 |
| Battery Size Supported | AA |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 10.5" |
| Width | 4.8" |
| Length | 4.8" |
| Weight (Approximate) | 1.72 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Automatic - Support 6 x AA Battery - Key Lock - White - 1 Each
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: GOJ50200137 Stock Available
-
Product Code: GOJ50240120 Stock Available
-
Product Code: GOJ5030014 Stock Available
-
Product Code: GOJ6420014 Stock Available
-
Product Code: GPC530576 Stock Available
-
Product Code: GPC530587 Stock Available
-
Product Code: GPC535906 Stock Available
-
Product Code: KCC58724Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: KUTSS001BK3147 Stock Available