‹ Prev
Next ›
Kimberly-Clark Professional ICON Automatic Hard Roll Towel Dispenser Faceplate
15" x 12" x 1.5"
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock Locally - Call for More Information
Non-Returnable
- Brings adaptable style and sophistication in your washroom
- Enhance the look of your restroom with designer faceplates - Quickly and easily swap faceplates with minimal effort
- Uses cutting-edge technology to emulate real-world materials
- Compatible with ICON Automatic Roll Towel Dispenser Chassis (not included)
- Part of Kimberly-Clark Professional ICON collection for paper towel, skin care and toilet paper dispensing systems
$43.75
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Manufacturer Part Number | 58820 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kimberly-clark.com |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Product Line | ICON |
| Product Name | ICON Automatic Hard Roll Towel Dispenser Faceplate |
| Marketing Information | Bring adaptable style and sophistication into the washroom with the Kimberly-Clark Professional ICON collection for paper towel, skin care and toilet paper dispensing systems. Part of this system with industry-leading innovation, the ICON Cherry Blossom Faceplate effortlessly enhances the look of the restroom. Reimagine the look and feel of your restroom with the ICON dispenser's quick and easy faceplate swap. Designed to take minimal effort, changing the faceplate is literally a snap in a few steps. Choose from this faceplate and five other designer options. This range of contemporary classic faceplates offers a practical, yet modern take on traditional designs including a unique selection of faceplates designed to add a natural accent to your washroom environment. Use on the Kimberly-Clark Professional ICON Automatic Roll Towel Dispenser Chassis. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Towel Dispenser Faceplate |
Product Information
| Application/Usage | Towel Roll Dispenser |
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Cherry Blossom |
| Height | 15" |
| Width | 12" |
| Depth | 1.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
Overview
Kimberly-Clark Professional ICON Automatic Hard Roll Towel Dispenser Faceplate
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.