- Versatile, stylish and high functioning
- Better access to your supplies with varied compartment sizes
- Clear, sturdy plastic to easily find just the right one
- Compartments large enough for scissors and rulers
- Smaller compartments perfect for pins and paper clips
<
>
Lorell Drawer Tray Organizer
9 Compartment(s) - 1.18" Height x 9.13" Width x 13.98" Length - Clear - Plastic - 1 Each
Product Code: LLR60007
Product Unit: Each
2222 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: BSN329542467 Stock Available
-
Product Code: BSN656263574 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD38 Stock Available
-
Product Code: BSN65645234 Stock Available
-
Product Code: BSN656478005 Stock Available
-
Product Code: ITA300362501 Stock Available
-
Product Code: ITA3615866 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 60007 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Drawer Tray Organizer |
| Marketing Information | Drawer Tray Organizer delivers style and high function. Clear plastic gives you a clear view of your supplies and offers various compartment sizes for better access. One long compartment spans the entire length so it will hold scissors, rules and writing utensils. Two other compartments are large enough for notepads, correction pens, jumbo binder clips and more. Six small compartments line the other side of the tray so you can quickly reach for a paper clip, pin and other small essentials. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Drawer Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 9 |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.18" |
| Width | 9.13" |
| Length | 13.98" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.