‹ Prev
Next ›
Lorell Recycled Cubicle Nameplate
0.9" Width x 2.7" Height - Wall - Plastic - Black - 1 Each
273 Stock Available
- Mount on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface
- For individual or department name
- 30% post-consumer material
- Black
$9.39
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 80669 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Recycled Cubicle Nameplate |
| Marketing Information | Keep your desktop clear by mounting this high-impact nameplate on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface. Use for individual or department name. Hanging products can be attached securely to cubicles using fastening pins. Nameplate performs the same function as a traditional desk accessory while customizing your panel. Nameplate contains post-consumer recycled material. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Name Plate |
Product Information
| Mount Type | Wall |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.7" |
| Width | 0.9" |
| Length | 9.2" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Lorell Recycled Cubicle Nameplate
From the Manufacturer
Accessories
-
Product Code: LLR8066313 Stock Available
-
Product Code: LLR8066422 Stock Available
-
Product Code: LLR8066594 Stock Available
-
Product Code: LLR8066630 Stock Available
-
Product Code: LLR8066849 Stock Available
-
Product Code: LLR8067378 Stock Available
-
Product Code: LLR8067427 Stock Available
-
Product Code: LLR8067576 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.