‹ Prev
Next ›
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Spoon - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
19 Stock Available
- Compatible with Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser
- Vertically stacked to easily reload your dispenser (not included)
- Polystyrene construction that resists splits and cracks
- Pull tab for easy opening
$32.70
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | PSPOON100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | Cutlery Dispenser Utensil Refill |
| Marketing Information | Quickly, efficiently refill your cutlery dispenser with these utensil refills. Seamless design easily replenishes with your Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser (not included), other dispensers or your pantry. Sturdy, polystyrene spoons are streamlined in a vertically stacked design for easy reloading. Long-lasting, durable construction resists splits and cracks. Easy-open pull tab reduces struggling with difficult packaging when reloading. Simply load the stack into the empty compartment of your utensil dispenser as indicated on the wrapping. Solid black design coordinates with other utensils and dishware for an elegant, refined addition to your place settings. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Spoon |
Product Information
| Utensil Type | Spoon |
| Spoon Type | Spoon |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 0.8" |
| Width | 6.1" |
| Length | 0.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Overview
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Also Consider
-
Product Code: DXEDUSSS552 Stock Available
-
Product Code: DXEDUSST530 Stock Available
-
Product Code: DXESSS21P29 Stock Available
-
Product Code: DXESSS51708 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPT529 Stock Available
-
Product Code: ECOEPS11312 Stock Available
-
Product Code: GJO1043216440 Stock Available
-
Product Code: GJO20002529 Stock Available
-
Product Code: SCC00080022Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SCCHSWT00078 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXEDUSSPT537 Stock Available
-
Product Code: DXESH207CT44 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPS547 Stock Available
-
Product Code: DXETH017Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: DXETH207CT19 Stock Available
-
Product Code: GJO10432CT409 Stock Available
-
Product Code: GJO1847876 Stock Available
-
Product Code: SCCGBX7TW00072 Stock Available
-
Product Code: SCCRSAT0019Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: WNAEPS003CTOut of Stock Locally - Call for More Information