- Broad base prevents tipping and spilling
- Shatter-resistant plastic
- Smoke
<
>
Officemate Business Card Holders
1.9" Height x 3.9" Width x 2.4" Depth - Plastic - Smoke - 1 Each
Product Code: OIC97833
Product Unit: Each
80 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: BRTPTD22028 Stock Available
-
Product Code: CNK530976Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: CPCUS03563A269 Stock Available
-
Product Code: GMT6520109 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSJOYCP160 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA236 Stock Available
-
Product Code: PGC790099032 Stock Available
-
Product Code: PIL8409587 Stock Available
-
Product Code: SAN25876PP764 Stock Available
-
Product Code: SAN30001B2580 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 97833 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Business Card Holders |
| Marketing Information | Business card holder holds approximately 50 cards. Broad base prevents tipping and spilling. Card holder is made of shatter-resistant plastic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Card Holder |
Product Information
| Application/Usage | Business Card |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.9" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 2.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.