‹ Prev
Next ›
Officemate Landscape Memo/Receipt-Sized Clipboards with Zebra Pens
Storage for Receipt - Hardboard - Wood - 12 Pack
Ships in 3-5 Business Days
Out of Stock Locally - Call for More Information
Non-Returnable
- Landscape orientation for convenient notetaking
- Low-profile metal clip for secure, non-slip grip
- Comes with 12 Zebra Z-Grip Retractable Ballpoint pens
- Built-in pen holder keeps writing utensils close-at-hand
- Ideal for holding order tickets, guest checks, memos and more
$47.05
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 83159 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Landscape Memo/Receipt-Sized Clipboards with Zebra Pens |
| Marketing Information | Stay organized and efficient with these Landscape Memo/Receipt-Sized Clipboards with Zebra Z-Grip Retractable Ballpoint Pens. Each clipboard features a convenient , low-profile metal clip for secure, non-slip grip without adding bulk. Built-in pen holder keeps writing utensils close-at-hand so you always have one when you need it. Clipboards come with a 12-pack on Zebra Z-Grip Retractable Ballpoint pens with smooth, vibrant ink, comfort grip and durable metal clips. Designed for fast-paced environments where every second counts, these clipboards are ideal for holding order tickets, guest checks, memos and more. Perfect for restaurants, hotels, food trucks, bars and more, these clipboards are built to be your reliable companion for managing tables, jotting down notes or organizing tasks. |
| Packaged Quantity | 12 Pack |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Item Capacity | Receipt |
| Board Material | Hardboard |
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Wood |
| Height | 5" |
| Width | 9.3" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
Overview
Officemate Landscape Memo/Receipt-Sized Clipboards with Zebra Pens
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: BAU6162231 Stock Available
-
Product Code: BAU61626133 Stock Available
-
Product Code: OIC832176 Stock Available
-
Product Code: UNV05561253 Stock Available
-
Product Code: UNV05563162 Stock Available
-
Product Code: UNV056101499 Stock Available
-
Product Code: UNV05610VP28 Stock Available
-
Product Code: UNV40305Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: UNV40305VP94 Stock Available
-
Product Code: UNV403121934 Stock Available