‹ Prev
Next ›
Officemate Side Load Letter Tray
2.75" Height x 13.18" Width x 9" Depth - Desktop - Stackable, Durable - Black - Plastic - 2 / Pack
Out of Stock Locally - Call for More Information
- Designed to stack neatly without supports for desktop organization
- Ribbed bottom prevents paper from sticking
- Stacks with most other brands of desk trays
- 2/Pack; Overall dimensions: 13-1/8"W x 9"D x 2-3/4"H
- Made in USA
$9.80
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 21022 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Side Load Letter Tray |
| Marketing Information | Side-Loading Trays stack securely to form a convenient method of desktop organization. Durable, injection-molded plastic features a ribbed bottom to prevent papers from sticking. Each tray stacks with most other desk tray models. Built-in handles create an easy carrying experience. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Document Storage |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.75" |
| Width | 13.18" |
| Depth | 9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Officemate Side Load Letter Tray
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AVE306001301 Stock Available
-
Product Code: BSN099571341 Stock Available
-
Product Code: BSN17533365 Stock Available
-
Product Code: BSN200725476 Stock Available
-
Product Code: GOJ3639126389 Stock Available
-
Product Code: KCC545054874 Stock Available
-
Product Code: RAC82680465 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available
-
Product Code: SMD67925484 Stock Available
-
Product Code: SMD67926274 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE306001301 Stock Available
-
Product Code: BSN099571341 Stock Available
-
Product Code: BSN17533365 Stock Available
-
Product Code: BSN200725476 Stock Available
-
Product Code: GOJ3639126389 Stock Available
-
Product Code: KCC545054874 Stock Available
-
Product Code: RAC82680465 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available
-
Product Code: SMD67925484 Stock Available
-
Product Code: SMD67926274 Stock Available