‹ Prev
Next ›
Post-it® Dry-Erase Accessory Tray
5.2" Height x 8.4" Width x 3" Depth - Plastic - Black - 1 Each
321 Stock Available
- Easy access for dry-erase markers and more
- Damage-free hanging with Command Strips
- Holds strongly, removes cleanly
- Installs easily
$11.84
Product Details
General Information
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | DEFTRAY |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Brand Name | Post-it® |
| Product Name | Dry-Erase Accessory Tray |
| Marketing Information | Access your dry-erase essentials instantly using the Post-it Dry Erase Accessory Tray. Store dry-erase markers, erasers, erasing cloths and more. Install the tray without damage with included Command Strips that hold strongly and remove cleanly. They holds up to 4 lb. Accessories are sold separately. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Marker Holder |
Product Information
| Maximum Load Capacity | 4 lb |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | Dry Erase Accessory Tray |
| Features | Damage Resistant |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 5.2" |
| Width | 8.4" |
| Depth | 3" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | Dry erase accessories and markers |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Post-it® Dry-Erase Accessory Tray
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AAGPM128Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: HEWQ1396A242 Stock Available
-
110 Brightness - 90% Opacity - 36" x 150 ft - 21 lb Basis Weight - Matte - Flexible - White - 1 RollProduct Code: HEWQ1397A257 Stock Available
-
Product Code: NES846521870 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: SMC6124762 Stock Available
-
Product Code: SMC6783955 Stock Available
-
Product Code: SMC9801013006 Stock Available
-
Pringles Crisps Grab 'N Go Variety Pack - Cheddar Cheese, Original, Sour Cream & Onion - 36 / CartonProduct Code: SMC9903975812 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AAGPM128Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: HEWQ1396A242 Stock Available
-
110 Brightness - 90% Opacity - 36" x 150 ft - 21 lb Basis Weight - Matte - Flexible - White - 1 RollProduct Code: HEWQ1397A257 Stock Available
-
Product Code: NES846521870 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: SMC6124762 Stock Available
-
Product Code: SMC6783955 Stock Available
-
Product Code: SMC9801013006 Stock Available
-
Pringles Crisps Grab 'N Go Variety Pack - Cheddar Cheese, Original, Sour Cream & Onion - 36 / CartonProduct Code: SMC9903975812 Stock Available