‹ Prev
Next ›
Post-it® Notes Cat Dispenser
3" x 3" Note - 100 Note Capacity - White
Out of Stock Locally - Call for More Information
- Personalize your work space with the playful design
- Includes 1 pad of Pop-up Notes
- Holds 3" x 3" Post-it Pop-up Notes
- Convenient, 1-handed dispensing
$15.85
Product Details
General Information
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | CAT330 |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Brand Name | Post-it® |
| Product Name | Notes Cat Dispenser |
| Marketing Information |
Keep Post-it Notes within reach using this fun, unique cat-shaped dispenser. This white dispenser comes with one 3" x 3" pad of Pop-up Notes. Convenient one-handed dispensing puts notes at your fingertips and is a great idea for gift-giving. Unique design personalizes your work space at work, home or school. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Note Dispenser |
Product Information
| Size Supported | 3" Width x 3" Length Note |
| Note Capacity | 100 |
| Note Slot | 1 |
| Features | Refillable |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.3" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Post-it® Notes Cat Dispenser
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.