‹ Prev
Next ›
PURELL® On-the-go Sanitizing Hand Wipes
5" Width x 7" Length - Clear - 100/Box - 10 / Carton
Out of Stock Locally - Call for More Information
- Kills 99.99% of most common germs that may cause illness
- 62% alcohol formulation cleans and sanitizes
- Use anytime for quick cleanup when soap and water are not available
- Individually wrapped for on-the-go
- 100/Box; 10 boxes/Carton
$141.31
Product Details
General Information
| Manufacturer | Gojo Industries, Inc |
| Manufacturer Part Number | 902210CT |
| Manufacturer Website Address | http://www.gojo.com |
| Brand Name | PURELL® |
| Product Name | On-the-go Sanitizing Hand Wipes |
| Marketing Information | Hand wipes kill 99.99 percent of most common germs. Use anytime for quick cleanup when soap and water are not available. 62 percent alcohol formulation cleans and sanitizes. Wipes are individually wrapped for on-the-go sanitizing. |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Type | Sanitizing Wipe |
Product Information
| Quantity Per Container | 100/Box |
| Full Size | 5" x 7" |
| Recommended Use |
|
| Application/Usage | Hand |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Width | 5" |
| Depth | 7" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
PURELL® On-the-go Sanitizing Hand Wipes
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BSN208551017 Stock Available
-
Product Code: CCS25102300 Stock Available
-
Product Code: DXEFM21747 Stock Available
-
Product Code: DXEKM21763 Stock Available
-
Product Code: DXETM217147 Stock Available
-
Product Code: FALDMHJOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: KCC21270CT840 Stock Available
-
Product Code: LOG92000283617 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN208551017 Stock Available
-
Product Code: CCS25102300 Stock Available
-
Product Code: DXEFM21747 Stock Available
-
Product Code: DXEKM21763 Stock Available
-
Product Code: DXETM217147 Stock Available
-
Product Code: FALDMHJOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: KCC21270CT840 Stock Available
-
Product Code: LOG92000283617 Stock Available