‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Drawer Director Organizer Tray
7 Compartment(s) - 12" Height x 15" Width x 2.37" Depth - Black - Plastic - 1 Each
239 Stock Available
- Extra capacity with 2-3/8" deep bins
- Various compartment sizes for all sorts for supplies
- Long compartment for scissors, rulers and more
- 2 larger slots for highlighters, notepads and other essentials
- 4 small compartments for paper clips, tape, pins and clips
$12.52
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 11906ROS |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Rubbermaid |
| Product Name | Drawer Director Organizer Tray |
| Marketing Information | Drawer Director features seven compartments to organize pens, pencils, correction fluid, self-stick notepads and more. Desk organizer offers extra-capacity 2-1/4" deep bins. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Drawer Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 7 |
| Mount Type | Drawer |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 12" |
| Width | 15" |
| Depth | 2.37" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Rubbermaid Drawer Director Organizer Tray
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BRTTN82028 Stock Available
-
Product Code: CLO60040781 Stock Available
-
Product Code: CUI81020100 Stock Available
-
Product Code: ITA3618061883 Stock Available
-
Product Code: PENBL80A62 Stock Available
-
Product Code: SJN377347Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SMD137217 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BRTTN82028 Stock Available
-
Product Code: CLO60040781 Stock Available
-
Product Code: CUI81020100 Stock Available
-
Product Code: ITA3618061883 Stock Available
-
Product Code: PENBL80A62 Stock Available
-
Product Code: SJN377347Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SMD137217 Stock Available