‹ Prev
Next ›
San Jamar Single-roll Toilet Tissue Dispenser
Roll Dispenser - 1 x Roll - 2.8" Height x 6" Width x 4.5" Depth - Chrome - Lockable, Anti-theft - 20 / Carton
1 Stock Available
- Sleek, attractive chrome finish blends perfectly with any restroom's decor
- Concealed tension springs prevent tissues from rolling freely
- Locking mechanism prevents theft of tissue paper
- Holds 1 standard roll of toilet tissue with minimum, 1-1/2" core diameter
$640.20
Product Details
General Information
| Manufacturer | San Jamar |
| Manufacturer Part Number | R200XCCT |
| Manufacturer Website Address | http://www.sanjamar.com |
| Brand Name | San Jamar |
| Product Name | Single-roll Toilet Tissue Dispenser |
| Marketing Information | Single-roll toilet tissue dispenser features a sleek, attractive chrome finish that blends perfectly with any restroom's decor. Concealed tension springs prevent tissues from rolling freely. Locking mechanism prevents theft of the tissue. Dispenser can accommodate one standard roll of toilet tissue with a minimum 1-1/2" core diameter. |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |
| Product Type | Tissue Dispenser |
Product Information
| Dispenser Type | Roll |
| Capacity | 1 x Roll |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Chrome |
| Product Material | Steel |
| Height | 2.8" |
| Width | 6" |
| Depth | 4.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
San Jamar Single-roll Toilet Tissue Dispenser
Also Consider
-
Product Code: KCC09507Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SJMR200XC22 Stock Available
-
Product Code: SOLD67021NOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SOLD67022NOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SOLD67023NOut of Stock Locally - Call for More Information