- Lets you hang accessories in almost any cube.
- Adjusts to cubicle walls from 1 1/4" to 3 1/2" wide.
- Durable painted steel.
<
>
Universal Hanger
7" Height x 0.5" Width - for Accessories, File - Steel - Black - 2 / Set
Product Code: UNV08173
Product Unit: ST1
38 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV08173 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Hanger |
| Marketing Information |
These adjustable cubicle hangers are designed to enhance workspace organization by allowing you to hang accessories over cubicle panels. These hangers allow you to hang accessories such as file holders, organizers or personal items, keeping your workspace tidy and efficient. Hangers let you hang accessories in almost any cube. Adjusts to cubicle walls from 1.25" to 3.5" wide. Durable painted steel allows for long-lasting use. |
| Packaged Quantity | 2 / Set |
| Product Type | Hanger |
Product Information
| Placement |
|
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 7" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.3" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
7" Height x 0.5" Width - for Accessories, File - Steel - Black - 2 / Set
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: LLR0106629 Stock Available
-
Product Code: MMM17007ES123 Stock Available
-
Product Code: MMM17007ESBG19 Stock Available
-
Product Code: MMM17007ESCT8 Stock Available
-
Product Code: MMM17048ES77 Stock Available
-
Product Code: MMM3PH25M4ES304 Stock Available
-
Product Code: MMM3PH45M3ES315 Stock Available
-
Product Code: MMM3PH65M2ES817 Stock Available
-
Product Code: QRTMCH1043 Stock Available