‹ Prev
Next ›
Universal Hanging Organizer
3 Pocket(s) - 8.50" Height x 14.13" Width x 3.38" Depth - Black - Wire Mesh - 3 Set
20 Stock Available
- Keep clutter off your workspace and organize important papers at the same time
- Contemporary design fits perfectly in any office decor
- Versatile design can be used one, two, or three at a time
- Mount on partition with unique hanging system (included)
$31.08
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV20011 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Hanging Organizer |
| Marketing Information | Keep important documents and files organized and at your fingertips with a convenient wall filing system. Durable mesh metal makes it easy to see any mail, papers, or files through the front of the file. Versatile design can be used one, two, or three at a time. The system mounts on partition with a unique hanging system (included). Sleek and contemporary style works with any office environment. |
| Packaged Quantity | 3 Set |
| Product Type | Hanging Organizer |
Product Information
| Total Number of Pockets | 3 |
| File Size Supported | Letter |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Wire Mesh |
| Height | 8.50" |
| Width | 14.13" |
| Depth | 3.38" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Overview
Universal Hanging Organizer
Also Consider
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.