- Ranges 12 months from January to December
- 1-page-per-month format with ruled daily blocks; full-year calendar reference
- Julian dates and plenty of writing space; federal holidays highlighted in red
- White wire binding with hanging loop
<
>
At-A-Glance Wall Calendar
Large - Julian Dates - Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 20" x 30" Sheet Size - White Sheet - 2.69" x 4.38" Block - Wire Bound - White - Chipboard, Paper - 1 Each
Product Code: AAGPM428
Product Unit: Each
Out of Stock Locally - Call for More Information
Also Consider
-
Product Code: AVE11025112 Stock Available
-
Product Code: EVEEN911191 Stock Available
-
Product Code: EVEEN92616 Stock Available
-
Product Code: FEL007069 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA110 Stock Available
-
Product Code: SPR25226BD718 Stock Available
-
Product Code: SPRTCW0138 Stock Available
-
Product Code: SPRTCW0524 Stock Available
-
Product Code: SPRTCW1061 Stock Available
-
Product Code: SPRTCW2544 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | PM4-28 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Wall Calendar |
| Marketing Information | Monthly wall calendar is loaded with room for scheduling to track projects, schedule vacations and plan the future. It is perfect for cubicles and work spaces. Dated planning pages range 12 months from January to December. One-page-per-month format features ruled daily blocks (2-11/16" x 4-3/8"), Sunday-through-Saturday scheduling, federal holidays highlighted in red, 12-month calendar reference at bottom, count of days/days remaining and plenty of writing space. Wire-bound wall calendar has a full chipboard back and hanging loop. Calendar is printed in blue and red ink on quality paper. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Calendar |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Size Standard | Large |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 30" |
| Sheet Width | 20" |
| Block Height | 2.69" |
| Block Width | 4.38" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Binding Type | Wire Bound |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Blue |
| Mount Type | Wall |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
Overview
Large - Julian Dates - Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 20" x 30" Sheet Size - White Sheet - 2.69" x 4.38" Block - Wire Bound - White - Chipboard, Paper - 1 Each