‹ Prev
Next ›
Business Source Landscape Plastic Clipboard
8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
1649 Stock Available
- Durable construction withstands elements for safe indoor or outdoor use
- 1/2" clip is riveted to board for long-lasting use
- Smooth surface provides enjoyable writing experience
- Perfect for use at home, office, school and more
$4.69
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 49266 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Clip Size | 0.50" |
| Board Material | Plastic |
| Features | Smooth Writing |
Physical Characteristics
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.3" |
| Length | 12.2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Business Source Landscape Plastic Clipboard
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: OIC8301649 Stock Available
-
Product Code: OIC83063111 Stock Available
-
Product Code: SAU00439Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SAU21594Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: UNV40302371 Stock Available
-
Product Code: UNV4031129 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: BSN16508277 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX45 Stock Available
-
Product Code: BSN28554149 Stock Available
-
Product Code: BSN656371589 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD264 Stock Available
-
Product Code: OIC83100230 Stock Available
-
Product Code: SAU0571245 Stock Available
-
Product Code: SAU0571315 Stock Available
-
Product Code: SAU2254056 Stock Available
-
Product Code: SAU23540Out of Stock Locally - Call for More Information