‹ Prev
Next ›
Business Source No.10 Standard Window Invoice Envelopes
Single Window - 9 1/2" Width x 4 1/2" Length - 24 lb - Self-sealing - White - Poly - 1 Box
54 Stock Available
- No-moisture sealing for quick-and-easy closing
- Double-flap design keeps gum from sticking before use
- Security tinted for privacy of contents
$80.59
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 42207 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | No.10 Standard Window Invoice Envelopes |
| Marketing Information | No. 10 invoice envelopes offer a standard address window. Poly windows and inside tint provide privacy for your contents. Self-sealing design makes envelopes quick and easy to close. 24 lb. envelopes require no moisture to seal. Unique double flap design keeps the gum from sticking before use. Simply raise the lower flap and press. |
| Packaged Quantity | 1 Box |
| Product Type | Envelope |
Product Information
| Mailer/Envelope Type | Single Window |
| Mailer/Envelope Width | 9 1/2" |
| Mailer/Envelope Length | 4 1/2" |
| Basis Weight | 24 lb |
| Closure Type | Self-sealing |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Poly |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
Overview
Business Source No.10 Standard Window Invoice Envelopes
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICMS11BE556 Stock Available
-
Product Code: BICMS11BK423 Stock Available
-
Product Code: BICMS11RD198 Stock Available
-
Product Code: BSN0464693 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CD2717 Stock Available
-
Product Code: DXEFH207257 Stock Available
-
Product Code: DXEKH207422 Stock Available
-
Product Code: SMD7071721 Stock Available
-
Product Code: SMD7072111 Stock Available
-
Product Code: XER3R13038403 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: BSN044268 Stock Available
-
Product Code: BSN045466 Stock Available
-
Product Code: BSN046498 Stock Available
-
Product Code: BSN3667562 Stock Available
-
Product Code: BSN421152 Stock Available
-
Product Code: QUA381976 Stock Available
-
Product Code: QUA418654 Stock Available
-
Product Code: QUA4483416 Stock Available
-
Product Code: UNV35268876 Stock Available
-
Product Code: UNV35270122 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICMS11BE556 Stock Available
-
Product Code: BICMS11BK423 Stock Available
-
Product Code: BICMS11RD198 Stock Available
-
Product Code: BSN0464693 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CD2717 Stock Available
-
Product Code: DXEFH207257 Stock Available
-
Product Code: DXEKH207422 Stock Available
-
Product Code: SMD7071721 Stock Available
-
Product Code: SMD7072111 Stock Available
-
Product Code: XER3R13038403 Stock Available