‹ Prev
Next ›
Business Source Storage Clipboard
8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Black - 1 Each
1557 Stock Available
- Solid, sturdy writing surface for on-the-go
- Inside storage for extra sheets, pens, pencils and more
- Plastic protectors on clip protect attached papers on the outside
- Holds letter-size forms and more
- Made of durable plastic
$6.55
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 37513 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Storage Clipboard |
| Marketing Information | Plastic storage clipboard offers a sturdy writing surface and internal storage for writing on-the-go. Chrome clip with black plastic protectors on the corners safely secures letter-size documents on the top surface. Stow important documents and extra writing utensils inside. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Storage Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Board Material | Plastic |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Width | 9" |
| Length | 13" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Business Source Storage Clipboard
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: ACC7002172 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK6866 Stock Available
-
Product Code: BSN32952BX1004 Stock Available
-
Product Code: BSN3295348300 Stock Available
-
Product Code: BSN656371589 Stock Available
-
Product Code: GOJ365912CT1644 Stock Available
-
Product Code: RAC046752303 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACC7002172 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK6866 Stock Available
-
Product Code: BSN32952BX1004 Stock Available
-
Product Code: BSN3295348300 Stock Available
-
Product Code: BSN656371589 Stock Available
-
Product Code: GOJ365912CT1644 Stock Available
-
Product Code: RAC046752303 Stock Available