‹ Prev
Next ›
Dust-Off Electronics Screen Wipes - DTSW32
For Multipurpose - BluePouch - 32 / Pack
Out of Stock Locally - Call for More Information
- Advanced formula effectively removes filth to keep devices looking like new
- Pre-moistened wipes allow 1-step cleaning for quick use
- Individual packaging allows on-the-go use as needed
- Perfect for cleaning smartphones, tablets, laptops and more
$8.78
Product Details
General Information
| Manufacturer | Falcon Safety Products, Inc |
| Manufacturer Part Number | DTSW32M |
| Manufacturer Website Address | http://www.falconsafety.com |
| Brand Name | Dust-Off |
| Product Model | DTSW32M |
| Product Name | Electronics Screen Wipes - DTSW32 |
| Marketing Information | Touch-screen wipes are a great way to safely and effectively clean smartphones, tablets, laptops, monitors and more. Use these screen wipes daily to get rid of dirt, grime, fingerprints and facial oils that may prevent your electronics from working efficiently. Individual packaging stores easily for on-the-go cleanup. |
| Packaged Quantity | 32 / Pack |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Cleaning Wipe |
Product Information
| Quantity Per Container | Pouch |
| Recommended Use |
|
| Application/Usage | Multipurpose |
Physical Characteristics
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Height | 8" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 2" |
Miscellaneous
| Country of Origin | Israel |
Overview
Dust-Off Electronics Screen Wipes - DTSW32
Also Consider
-
Product Code: BICMS11BE556 Stock Available
-
Product Code: BICMS11BK423 Stock Available
-
Product Code: BICMS11RD198 Stock Available
-
Product Code: BSN4220754 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CD2717 Stock Available
-
Product Code: DXEFH207257 Stock Available
-
Product Code: DXEKH207422 Stock Available
-
Product Code: HEWCF217A48 Stock Available
-
Product Code: SMD7071721 Stock Available
-
Product Code: SMD7072111 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICMS11BE556 Stock Available
-
Product Code: BICMS11BK423 Stock Available
-
Product Code: BICMS11RD198 Stock Available
-
Product Code: BSN4220754 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CD2717 Stock Available
-
Product Code: DXEFH207257 Stock Available
-
Product Code: DXEKH207422 Stock Available
-
Product Code: HEWCF217A48 Stock Available
-
Product Code: SMD7071721 Stock Available
-
Product Code: SMD7072111 Stock Available