‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 9" Printed Paper Plates
Disposable - 9" Diameter - Assorted - 125 / Pack
991 Stock Available
- Soakproof material holds wet foods without leaking
- Durable construction supports dense foods without folding
- Disposable design allows quick cleanup after use
- Perfect for use at company gatherings, parties and more
Select Product Options
Packaged Quantity: 125 / Pack
$18.33
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10320 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 9" Printed Paper Plates |
| Marketing Information | Paper plate features a soakproof construction to hold wet foods without leaking through to the table. Its durable material offers excellent rigidity to hold dense foods like steak, potatoes and more. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 9" tableware is perfect for company gatherings, special events, parties and more. |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Product Type | Table Ware |
Product Information
| Kitchenware Type | Plate |
| Kitchenware Details | 1 x Plate |
| Disposable | Yes |
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Material Details |
Paper Plate |
| Height | 8.5" |
| Diameter | 9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR LIMITED WARRANTY. |
Overview
Genuine Joe 9" Printed Paper Plates
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AAGSK4800Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: ASLGO8511203756 Stock Available
-
Product Code: CLO15949CT960 Stock Available
-
Product Code: KCC2127114118 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP1160 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: OPAPAPERONE703 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available
-
Product Code: SMC9800708819 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AAGSK4800Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: ASLGO8511203756 Stock Available
-
Product Code: CLO15949CT960 Stock Available
-
Product Code: KCC2127114118 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP1160 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: OPAPAPERONE703 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available
-
Product Code: SMC9800708819 Stock Available