‹ Prev
Next ›
Geographics Letter Certificate Holder
8 1/2" x 11" - Navy - 5 / Pack
Out of Stock Locally - Call for More Information
- Eco-friendly material minimizes environmental impact
- Quality design prevents bending to keep items clean and safe
- Perfect for protecting documents, award certificates and more
- For use with letter-size inserts
Select Product Options
Color: Navy
$9.36
Product Details
General Information
| Manufacturer | Geographics, LLC |
| Manufacturer Part Number | 49017 |
| Manufacturer Website Address | http://www.geographics.com |
| Brand Name | Geographics |
| Product Name | Document Cover |
| Marketing Information | Document cover is made with sugarcane to help you make a positive impact on the environment for future generations and help minimize the environmental impact. High-quality design prevents your awards from bending to keep them clean and safe for lasting protection. Document cover is perfect for documents, award certificates and more. Cover is designed for letter-size items. |
| Packaged Quantity | 5 / Pack |
| Product Type | Certificate Holder |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color | Navy |
| Height | 1/4" |
| Width | 8 3/4" |
| Length | 11 1/4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Colombia |
Overview
Geographics Letter Certificate Holder
Also Consider
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: GEO4784028 Stock Available
-
Product Code: GEO47841208 Stock Available
-
Product Code: GEO4784232 Stock Available
-
Product Code: GEO47843275 Stock Available
-
Product Code: GEO4900816 Stock Available
-
Product Code: GEO4901624 Stock Available
-
Product Code: SOUPF18Out of Stock Locally - Call for More Information