‹ Prev
Next ›
Officemate 26082 Recycled Magazine File Holder, Black
Black - Plastic - 1 Each
Out of Stock Locally - Call for More Information
- Open-top accepts taller items including journals and books
- Open-front allows easy insertion and removal
- Front label space for quick reference to specific items
- Perfect for organizing magazines, brochures, literature and more
$7.59
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 26082 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Open Top Magazine File |
| Marketing Information | Magazine file holds and organizes magazines, brochures, literature and more. Open-top accepts taller items including journals and books. Open-front allows easy insertion and removal. Front space lets you conveniently label the file for quick reference to specific items. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Magazine File |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 11.4" |
| Width | 3" |
| Depth | 9.5" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Officemate 26082 Recycled Magazine File Holder, Black
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ASLGO8511203756 Stock Available
-
Product Code: GJO190492526 Stock Available
-
Product Code: GMT6520339 Stock Available
-
Product Code: GMT6700180 Stock Available
-
Product Code: GMT79742Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: GMT8292309 Stock Available
-
Product Code: NES76060Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: NLE1012644731 Stock Available
-
Product Code: OIC9315112 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DEF3490410 Stock Available
-
Product Code: DEF6390714 Stock Available
-
Product Code: DEF639094 Stock Available
-
Product Code: FEL0072350 Stock Available
-
Product Code: FEL0722421 Stock Available
-
Product Code: FEL338190115 Stock Available
-
Product Code: OIC223524 Stock Available
-
Product Code: PAC0013279 Stock Available
-
Product Code: PFX230046 Stock Available
-
Product Code: UBR5716U0106Out of Stock Locally - Call for More Information
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ASLGO8511203756 Stock Available
-
Product Code: GJO190492526 Stock Available
-
Product Code: GMT6520339 Stock Available
-
Product Code: GMT6700180 Stock Available
-
Product Code: GMT79742Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: GMT8292309 Stock Available
-
Product Code: NES76060Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: NLE1012644731 Stock Available
-
Product Code: OIC9315112 Stock Available