‹ Prev
Next ›
Officemate 93151 Triangular Wire File Sorter, Rose Gold
7" Height x 7" Width x 11" DepthDesktop - Sturdy - Rose Gold - Steel Wire - 1 Each
12 Stock Available
- Accessible storage in full view right on your desk
- Uses 9 sections to sort mail, electronic devices, documents, files and more
- Modern triangle design with sleek angles for a unique office addition
- Open base to stack for easy storage
- Sturdy, versatile steel wire strong enough to hold books and heavy files
$22.91
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 93151 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Triangle Wire Sorter |
| Marketing Information | Triangle Wire Sorter holds essential office supplies such as tablets, documents, files and more. Open design lets you easily find and grab what you need. Set sorter on your desk for quick, easy access within your reach. Stack multiple sorters (not included) to maximize storage space. Sturdy steel wire is strong enough to support books and heavy files. Triangle design with sleek angles adds a modern, unique look to your office. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop File Sorter |
Product Information
| Shape | Triangle |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Sturdy |
Physical Characteristics
| Color Family | Pink |
| Product Color | Rose Gold |
| Product Material | Steel Wire |
| Height | 7" |
| Width | 7" |
| Depth | 11" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Officemate 93151 Triangular Wire File Sorter, Rose Gold
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BSN0996699 Stock Available
-
Product Code: BSN6564913364 Stock Available
-
Product Code: GMT6520339 Stock Available
-
Product Code: GMT6700180 Stock Available
-
Product Code: GMT79742Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: NES76060Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: OIC26082Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: PENBK93CRBP8M170 Stock Available
-
Product Code: PENBL77PBP3ABC103 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN0996699 Stock Available
-
Product Code: BSN6564913364 Stock Available
-
Product Code: GMT6520339 Stock Available
-
Product Code: GMT6700180 Stock Available
-
Product Code: GMT79742Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: NES76060Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: OIC26082Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: PENBK93CRBP8M170 Stock Available
-
Product Code: PENBL77PBP3ABC103 Stock Available