‹ Prev
Next ›
Sharpie S-Gel Pens
Retractable - Blue Ink - Gel-based - 1 Dozen
74 Stock Available
- Smooth-flowing gel provides effortless writing experience
- 0.5mm tip produces fine, crisp lines for detailed results
- Soft grip offers comfortable grip for reliable control
- Handy clip attaches to various locations for easy access and storage
- Perfect for everyday use at home, office, school and more
Select Product Options
Ink Color: Blue
Packaged Quantity: 1 Dozen
$22.05
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2096146 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Sharpie |
| Product Name | S-Gel Pens |
| Marketing Information | Retractable pens feature smooth-flowing gel ink that lays down effortlessly for an effortless writing experience. 0.5mm tip creates fine, crisp lines for detailed handwriting. Comfortable grip helps you keep a secure grasp on the pen for enhanced control. Handy clip secures to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Gel pens with blue ink are perfect for daily use at home, office and school. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Product Type | Gel Pen |
Product Information
| Pen Point | 0.5 mm |
| Ink Type | Gel-based |
| Ink Color | Blue |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Comfort |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 7" |
| Width | 0.30" |
| Length | 0.30" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Sharpie S-Gel Pens
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AVE0574068 Stock Available
-
Product Code: AVE1192079 Stock Available
-
Product Code: AVE1192327 Stock Available
-
Product Code: BSN3655123814 Stock Available
-
Product Code: CLI7025783 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: PRICOKED12 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available
-
Product Code: SOU404COut of Stock Locally - Call for More Information
Accessories
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE0574068 Stock Available
-
Product Code: AVE1192079 Stock Available
-
Product Code: AVE1192327 Stock Available
-
Product Code: BSN3655123814 Stock Available
-
Product Code: CLI7025783 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: PRICOKED12 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available
-
Product Code: SOU404COut of Stock Locally - Call for More Information