‹ Prev
Next ›
Sharpie S-Gel Pens
Retractable - Black Ink - Gel-based - 1 Dozen
138 Stock Available
- Smooth-flowing gel provides effortless writing experience
- Soft grip offers comfortable grip for reliable control
- Handy clip attaches to various locations for easy access and storage
- Perfect for everyday use at home, office, school and more
$22.05
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2096149 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Sharpie |
| Product Name | S-Gel Pens |
| Marketing Information | Retractable pens feature smooth-flowing gel ink that lays down effortlessly for an effortless writing experience. Comfortable grip helps you keep a secure grasp on the pen for enhanced control. Handy clip secures to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Gel pens with black ink are perfect for daily use at home, office and school. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Product Type | Gel Pen |
Product Information
| Pen Point | 1 mm |
| Ink Type | Gel-based |
| Ink Color | Black |
| Retractable | Yes |
| Grip Type |
|
| Finishing | Matte |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 7" |
| Width | 0.30" |
| Length | 0.30" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Sharpie S-Gel Pens
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ASLGO8511203756 Stock Available
-
Product Code: BSN366122616 Stock Available
-
Product Code: EVEE95FP863 Stock Available
-
Product Code: EVEEN22221 Stock Available
-
Product Code: EVEEN911290 Stock Available
-
Product Code: GJO2110010318 Stock Available
-
Product Code: GMT196924341 Stock Available
-
Product Code: QUA46071193 Stock Available
-
Product Code: SAN2096159800 Stock Available
-
Product Code: SBK124349501218 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ASLGO8511203756 Stock Available
-
Product Code: BSN366122616 Stock Available
-
Product Code: EVEE95FP863 Stock Available
-
Product Code: EVEEN22221 Stock Available
-
Product Code: EVEEN911290 Stock Available
-
Product Code: GJO2110010318 Stock Available
-
Product Code: GMT196924341 Stock Available
-
Product Code: QUA46071193 Stock Available
-
Product Code: SAN2096159800 Stock Available
-
Product Code: SBK124349501218 Stock Available