<
>
Universal Notebook
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black White Dots Paper Cover
Product Code: UNV66350
Product Unit: Each
1855 Stock Available
Select Product Options:
Cover Color: Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV66350 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Notebook |
| Marketing Information |
Durable hardbound journals are up to the task-choose between classic linen or stylish patterns. Smooth white ruled paper allows for easy writing. Microperforated sheets for easy tearing and page removal. Attractive ribbon marker ensures you never lose your place by marking your active page. Standard ruled pages for easy note taking. |
| Product Type | Notebook |
Product Information
| Number of Sheets | 150 |
| Number of Subjects | 1 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 47 lb |
| Front Ruling Type |
|
| Ruling Line Color | Gray |
| Cover Color | Black |
| Cover Design | White Dots |
| Cover Material | Paper |
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Side |
Physical Characteristics
| Height | 10.50" |
| Width | 7.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Overview
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black White Dots Paper Cover
Also Consider
-
Product Code: MEA06062201 Stock Available
-
Product Code: MEA06074178 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK26 Stock Available
-
Product Code: REDAF9150818 Stock Available
-
Product Code: ROA77461CSOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SPR0033347 Stock Available
-
Product Code: TOP1038511 Stock Available
-
Product Code: TOP1038616 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: MEA720455 Stock Available
-
Product Code: ROA11295CSOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: ROA11376CSOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: ROA13115CSOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: ROA13367CSOut of Stock Locally - Call for More Information