- Sturdy construction safely holds hot beverages for on-the-go enjoyment
- Smooth rim provides enjoyable sipping experience
- Disposable material allows quick cleanup after use
- Perfect for serving coffee, tea, hot chocolate and more
<
>
Genuine Joe 10 oz Hot Beverage Cups
10 fl oz - Assorted - Paper - Hot Chocolate, Cappuccino, Tea, Coffee, Beverage - 50 / Pack
Product Code: GJO10317
Product Unit: PK50
157 Stock Available
Select Product Options:
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 50 / Pack
Also Consider
-
Product Code: ASLGO8511201487 Stock Available
-
Product Code: CPC153041693 Stock Available
-
Product Code: HEWCF283A71 Stock Available
-
Product Code: MRS2808635 Stock Available
-
Product Code: NES302122511 Stock Available
-
Product Code: PIL3160011 Stock Available
-
Product Code: ZEB4682011 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10317 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Hot Beverage Cups |
| Marketing Information | Paper cup features a sturdy, rigid construction to keep your favorite hot beverages contained until the very last sip. Smooth rim provides a satisfying sipping experience and is rolled to enhance the strength of the sidewall. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 10 oz. hot cup is perfect for coffee, tea, hot chocolate, cappuccino and more. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Paper |
| Height | 3.7" |
| Width | 3.5" |
| Length | 7.1" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year limited warranty. |
Overview
Also Consider
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: DXE5342WOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: DXE5356CDCT145 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT23 Stock Available
-
Product Code: GJO1050215 Stock Available
-
Product Code: GJO11251333 Stock Available
-
Product Code: GJO25251Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: RFPC2163773 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT17 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CTOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SCCRTP12BARE1 Stock Available