‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Hot Beverage Cups
12 fl oz - Assorted - Paper - Hot Chocolate, Cappuccino, Tea, Coffee, Beverage - 50 / Pack
1221 Stock Available
- Sturdy construction safely holds hot beverages for on-the-go enjoyment
- Smooth rim provides enjoyable sipping experience
- Disposable material allows quick cleanup after use
- Perfect for serving coffee, tea, hot chocolate and more
Select Product Options
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 50 / Pack
$6.41
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10318 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Hot Beverage Cups |
| Marketing Information | Paper cup features a sturdy, rigid construction to keep your favorite hot beverages contained until the very last sip. Smooth rim provides a satisfying sipping experience and is rolled to enhance the strength of the sidewall. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 12 oz. hot cup is perfect for coffee, tea, hot chocolate, cappuccino and more. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Paper |
| Height | 4.3" |
| Width | 3.6" |
| Length | 7.1" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year limited warranty. |
Overview
Genuine Joe 12 oz Hot Beverage Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: DURPC2400BKD415 Stock Available
-
Product Code: EVEEN911266 Stock Available
-
Product Code: GJO2110010204 Stock Available
-
Product Code: GKC1548934 Stock Available
-
Product Code: JOJ449101833 Stock Available
-
Product Code: NES351702982 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available
-
Product Code: SMC9861938 Stock Available
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT86 Stock Available
-
Product Code: GJO1050210 Stock Available
-
Product Code: GJO11250Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: GJO11251Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: GJO25251Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: RFPC2163727 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT6 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: DURPC2400BKD415 Stock Available
-
Product Code: EVEEN911266 Stock Available
-
Product Code: GJO2110010204 Stock Available
-
Product Code: GKC1548934 Stock Available
-
Product Code: JOJ449101833 Stock Available
-
Product Code: NES351702982 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available
-
Product Code: SMC9861938 Stock Available