‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Rippled Hot Cups
12 fl oz - Brown - Beverage, Hot Drink - 25 / Pack
Breakroom
18499 Stock Available
- Great for hot beverages
- Cool to the touch with 3-layer ripple design
- Saves the expense of a sleeve or double cup
- Unique look for your break area
- Microwavable
Select Product Options
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
$6.16
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 11260 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Rippled Hot Cups |
| Marketing Information | Unique hot cups are perfect for your beverage center or breakroom. Three-layer ripple design makes the hot cup cool to the touch. They are also microwavable. Ripple Hot Cups reduce costs by eliminating the need to use a sleeve or double cup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Brown |
| Height | 4.3" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Genuine Joe 12 oz Rippled Hot Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: GJO11257BD726 Stock Available
-
Product Code: GJO2110010318 Stock Available
-
Product Code: KCC2127114118 Stock Available
-
Product Code: OPA432858023 Stock Available
-
Product Code: OPA8511SPE25 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: SMC69561810 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT86 Stock Available
-
Product Code: GJO1050152 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CTOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: GJO19050CT19 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CT31 Stock Available
-
Product Code: RFPC2001684 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163727 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX8 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCCP16R1959 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: GJO11257BD726 Stock Available
-
Product Code: GJO2110010318 Stock Available
-
Product Code: KCC2127114118 Stock Available
-
Product Code: OPA432858023 Stock Available
-
Product Code: OPA8511SPE25 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: SMC69561810 Stock Available
-
Product Code: SMC949149461 Stock Available