‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 10 oz Rippled Hot Cups
10 fl oz - Brown - Beverage, Hot Drink - 25 / Pack
13645 Stock Available
- Great for hot beverages
- Cool to the touch with 3-layer ripple design
- Saves the expense of a sleeve or double cup
- Unique look for your break area
- Microwavable
Select Product Options
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
$5.55
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 11256 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Rippled Hot Cups |
| Marketing Information | Unique hot cups are perfect for your beverage center or breakroom. Three-layer ripple design makes the hot cup cool to the touch. They are also microwavable. Ripple Hot Cups reduce costs by eliminating the need to use a sleeve or double cup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Brown |
| Height | 3.7" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Genuine Joe 10 oz Rippled Hot Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BK973 Stock Available
-
Product Code: GJO226001703 Stock Available
-
Product Code: MRC607918 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: PENC27HB3762 Stock Available
-
Product Code: PGC74601Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: PIL48500210 Stock Available
-
Product Code: SAN30001B4921 Stock Available
-
Product Code: SMU50150308 Stock Available
-
Product Code: SOL217241993 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: GJO103181241 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT60 Stock Available
-
Product Code: GJO1050152 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CT19 Stock Available
-
Product Code: RFPC2001684 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163727 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT6 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX8 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050Out of Stock Locally - Call for More Information
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BK973 Stock Available
-
Product Code: GJO226001703 Stock Available
-
Product Code: MRC607918 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: PENC27HB3762 Stock Available
-
Product Code: PGC74601Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: PIL48500210 Stock Available
-
Product Code: SAN30001B4921 Stock Available
-
Product Code: SMU50150308 Stock Available
-
Product Code: SOL217241993 Stock Available