- For cold beverages
- Smooth, rolled comfort rim
- Transparent for easy identification
- Bulk size for high-volume use
<
>
Genuine Joe 12 oz Transparent Beverage Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink - 100/Pack - 10 / Carton
Product Code: GJO10435
Product Unit: CT10
Out of Stock Locally - Call for More Information
Select Product Options:
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 10 / Carton
Also Consider
-
Product Code: BSN375072116 Stock Available
-
Product Code: DCC10J10CT9 Stock Available
-
Product Code: GPC20603103 Stock Available
-
Product Code: KCC177131713 Stock Available
-
Product Code: KCC2127114081 Stock Available
-
Product Code: KEB1499152 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA195 Stock Available
-
Product Code: SMC4753533 Stock Available
-
Product Code: SMC6783955 Stock Available
-
Product Code: SMC9900049814 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10435 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Transparent Beverage Cups |
| Marketing Information | Transparent cups are designed specifically for use with cold beverages. They are made of plastic. Design features a smooth, rolled comfort rim that also reinforces the cup's structure. |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Quantity Per Container | 100/Pack |
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage | Cold Drink |
| Features | Rolled Rim |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3.9" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
limited 1 yr |
Overview
Also Consider
-
Product Code: DXE2342WS669 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT32 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT204 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA123 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT452 Stock Available
-
Product Code: GJO190471260 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD251 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT62 Stock Available
-
Product Code: GJO5823161 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CT3 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT146 Stock Available
-
Product Code: GJO10501Out of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: GJO11251CT16 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CTOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: GJO58230CT85 Stock Available
-
Product Code: RFPC2001660 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163773 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX5 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CTOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SCCP16R2355 Stock Available