‹ Prev
Next ›
Officemate 21002 Paper Tray, Side Load, Letter Tray, Black
2.75" Height x 13.18" Width x 9" Depth - Desktop - Stackable, Durable, Non-stick, Portable, Carrying Handle - Black - 1 Each
60 Stock Available
- Stacks securely to create a convenient form of desktop organization
- Durable, injection-molded design features a ribbed bottom to prevent paper from sticking
- Compatible with most other manufacturers' models; built-in handles make trays easily portable
- Overall dimensions: 13-2/11"W x 9"D x 2-3/4"H, Black
- Made in USA
$4.94
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 21002 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Side-Loading Desk Tray |
| Marketing Information | Desk tray stacks securely to create a convenient form of desktop organization for your letter-size documents. Durable, injection-molded design features a ribbed bottom to prevent paper from sticking and handles for portability. Side-loading tray is compatible with most other manufacturers' models. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Tray |
Product Information
| Shape | Rectangle |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Document Storage |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 2.75" |
| Width | 13.18" |
| Depth | 9" |
| Weight (Approximate) | 9.28 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Officemate 21002 Paper Tray, Side Load, Letter Tray, Black
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: COS09807543 Stock Available
-
Product Code: ITA602334350 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: PENBLN75C1713 Stock Available
-
Product Code: QUA37890125 Stock Available
-
Product Code: QUA4458245 Stock Available
-
Product Code: SMD50176Out of Stock Locally - Call for More Information
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: COS09807543 Stock Available
-
Product Code: ITA602334350 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
-
Product Code: PENBLN75C1713 Stock Available
-
Product Code: QUA37890125 Stock Available
-
Product Code: QUA4458245 Stock Available
-
Product Code: SMD50176Out of Stock Locally - Call for More Information