‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Out of Stock Locally - Call for More Information
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
$3.38
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Overview
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: DXE2342WS539 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT25 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT227 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA70 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT923 Stock Available
-
Product Code: GJO190473467 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD692 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT172 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CTOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: SCCX12J8002POut of Stock Locally - Call for More Information
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT86 Stock Available
-
Product Code: GJO1050152 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CTOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: GJO19050CT19 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CT31 Stock Available
-
Product Code: RFPC2001684 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163727 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX8 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCCP16R1959 Stock Available