‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 9 oz Clear Plastic Cups
9 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 50 / Pack
Out of Stock Locally - Call for More Information
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 9 fl oz
Packaged Quantity: 50 / Pack
$3.84
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58233 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 9 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 9 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3.9" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Overview
Genuine Joe 9 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICMPLWP2413283 Stock Available
-
Product Code: BSN099534971 Stock Available
-
Product Code: DEF7080134 Stock Available
-
Product Code: GJO25012310 Stock Available
-
Product Code: GOJ3639126389 Stock Available
-
Product Code: MMMDS330BK319 Stock Available
-
Product Code: SMC9800708819 Stock Available
-
Product Code: SMC9900565406 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5342COMBO6CT121 Stock Available
-
Product Code: DXE5356CDCT86 Stock Available
-
Product Code: GJO103181221 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT59 Stock Available
-
Product Code: GJO1050152 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CTOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: RFPC2001684 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163727 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050Out of Stock Locally - Call for More Information
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICMPLWP2413283 Stock Available
-
Product Code: BSN099534971 Stock Available
-
Product Code: DEF7080134 Stock Available
-
Product Code: GJO25012310 Stock Available
-
Product Code: GOJ3639126389 Stock Available
-
Product Code: MMMDS330BK319 Stock Available
-
Product Code: SMC9800708819 Stock Available
-
Product Code: SMC9900565406 Stock Available