‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
10 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Out of Stock Locally - Call for More Information
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
$2.75
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58232 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.1" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year |
Overview
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: DCC10J10CT1 Stock Available
-
Product Code: DXE2340PATHCT15 Stock Available
-
Product Code: DXE5310DX901 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC10WAOut of Stock Locally - Call for More Information
-
Product Code: GJO11256BD2728 Stock Available
-
Product Code: GJO11256CT681 Stock Available
-
Product Code: GJO19046530 Stock Available
-
Product Code: GJO19046BD105 Stock Available
-
Product Code: GJO19046CT26 Stock Available
-
Product Code: GJO58232CTOut of Stock Locally - Call for More Information
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: GJO103181241 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT60 Stock Available
-
Product Code: GJO1050152 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CT19 Stock Available
-
Product Code: RFPC2001684 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163727 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT6 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX8 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050Out of Stock Locally - Call for More Information