‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 16 oz Clear Plastic Cups
16 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
624 Stock Available
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 16 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
$4.48
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58230 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 16 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 16 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.7" |
| Diameter | 3.9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year |
Overview
Genuine Joe 16 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: ASLGO8511203756 Stock Available
-
Product Code: BSN3295348300 Stock Available
-
Product Code: DXE5356DX5998 Stock Available
-
Product Code: GJO10431544 Stock Available
-
Product Code: GJO1043216440 Stock Available
-
Product Code: GMT6992192 Stock Available
-
Product Code: KCC2127114118 Stock Available
-
Product Code: NES351103009 Stock Available
-
Product Code: NES351702987 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ASLGO8511203756 Stock Available
-
Product Code: BSN3295348300 Stock Available
-
Product Code: DXE5356DX5998 Stock Available
-
Product Code: GJO10431544 Stock Available
-
Product Code: GJO1043216440 Stock Available
-
Product Code: GMT6992192 Stock Available
-
Product Code: KCC2127114118 Stock Available
-
Product Code: NES351103009 Stock Available
-
Product Code: NES351702987 Stock Available
-
Product Code: OPA8511USA341 Stock Available